Αθλητικά
Στα "μεγάλα σαλόνια" τα κορίτσια του Ατρόμητου

• 13 Μαϊου 2012, 19:33

Στην μεγάλη κατηγορία του γυναικείου πρωταθλήματος επέστρεψε μετά από έναν χρόνο ο Ατρόμητος Αθηνών, μετά τη νίκη 1-0 που σημείωσε επί του Ήφαιστου Περιστερίου.

Σε ένα παιχνίδι με αρκετές χαμένες ευκαιρίες, οι δύο ομάδες χάρισαν θέαμα σε όλους όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο του Ηφαίστου, με τις φιλοξενούμενες να πανηγυρίζουν στο τέλος την άνοδο, ανοίγοντας σαμπάνιες!

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχος ομάδα είχε την υπεροχή, αλλά ο Ατρόμητος κατάφερε να σκοράρει με την Ευσταθιάδου στο 20΄.

Στην επανάληψη, ο Ήφαιστος Περιστερίου συνέχισε την πίεση χωρίς όμως να φτάσει στο γκολ, με αποτέλεσμα ο Ατρόμητος να επικρατήσει με 1-0, κατακτώντας την άνοδο στην Α΄ κατηγορία.

Στο 90' η Σταματοπούλου ισοφάρισε σε 1-1, αλλά το γκολ που σημείωσε ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ: Μπορμπότη, Ευσταθίου, Ευγενικού, Τσόνη, Τατάλια, Πάκου, Μυλωνά, Σκάρλου (46' Κατρόση), Σταματοπούλου, Καλδαρίδου, Μελίσση (60' Πάτση).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘΗΝΩΝ: Σαρλά, Μπερτσιά, Θεολογίτη, Ευσταθιάδου, Μαυροειδάκη, Μάλλιαρη, Γεωργακοπούλου, Καρά, Τράγου, Λάγιου, Σπανού.